O nas
 
Ventor w skrócie
 
 
 

O NAS
Ventor w skrócie
Nasza strategia
Nasza struktura
Nagrody i wyróżnienia

Ventor w skrócie

Przedsiębiorstwo powstało w roku 1992 i od tej daty koncentruje się na budownictwie przemysłowym. Na początku drogi biznesowej specjalizowaliśmy  się głównie w instalacjach przemysłowych oraz systemach wentylacyjnych. Kolejnymi branżami, które powiększyły naszą ofertę były izolacje przemysłowe, konstrukcje stalowe oraz systemy rusztowań. Dzisiaj wachlarz usług obejmuje kompleksowe budownictwo przemysłowe.

Działamy zarówno jako producent systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (posiadamy własny park maszynowy), jak również jako wykonawca projektów EPC (engineering, procurement, construction).

Założycielem firmy oraz Prezesem Zarządu jest Janusz Urbanik, który od początku istnienia firmy wyznaczał jej kierunki działania. Początkowo, jako terytorium działania, objęliśmy głównie Skandynawie, jednakże po czasie ropoczęliśmy dzialalność, także na rynku krajowym. Cenne doświadczenia uzyskane podczas projektów poza granicami kraju pozwoliły nam na przeniesienie wiele nowatorskich rozwiązań w zakresie zarządzania oraz poprawy bezpieczeństwa pracy.

Dalszymi krokami usprawniającymi nasze działania było wprowadzenie standardów zarządzania zgodnych z normami ISO 9001:2008, oraz systemu zarządzania BHP OHSAS, zgodnego z normą 18001.

Naszym cennym aktywem jest w pełni wyposażone centrum szkoleniowo-weryfikacyjne, gdzie staramy się doskonalić umiejętności naszych dotychczasowych pracowników, jak również sprawdzać tych, którzy chcą do nas dołączyć. Zatrudniając pracownika chcemy mieć pewność co do jego zaangażowania, umiejętności oraz predyspozycji na dane stanowisko. Prócz specjalnie opracowanych procedur, do dyspozycji są modele i konstrukcje wykonane zgodnie z wymaganiami NORSOK, a ich jakość była wielokrotnie sprawdzana przez naszych norweskich kontrahentów. 

„Ventor - potencjał ludzkich możliwości” - to hasło stale towarzyszy naszej działalności.

Główną siedziba firmy mieści się w Dębicy w województwie podkarpackim, jednakże wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, w listopadzie 2010, podjęlismy decyzję o powołaniu  norweskiego oddziału naszej firmy w Stavanger.  Od tego momentu wszystkie projekty realizowane na terenie Norwegii sa obsługiwane poprzez nową spółkę Ventor Construction AS, która jest w pełni zależna od rodzimej firmy Ventor sp. z o.o.  
 
 
do góry

Created by Vilsone