O firmie

Firma VENTOR powstała w 1992 roku w Dębicy. Założycielem oraz Prezesem Zarządu jest Janusz Urbanik, który od początku istnienia przedsiębiorstwa wyznacza jej strategiczne kierunki działania. Początkowo głównym obszarem naszej działalności były kraje półwyspu Skandynawskiego. Wysokie standardy i wymagania panujące na tym rynku pozwoliły nam stworzyć solidne fundamenty firmy i zastosować wiele nowatorskich rozwiązań w zakresie zarządzania oraz poprawy bezpieczeństwa pracy.

Główną gałęzią intensywnie rozwijanej działalności były początkowo instalacje przemysłowe oraz systemy wentylacyjne. Kolejnymi branżami, które powiększyły naszą ofertę są izolacje przemysłowe, konstrukcje stalowe oraz systemy rusztowań. Cenne doświadczenia zdobyte za granicą pozwoliły nam skutecznie rozpocząć i rozwijać naszą działalność na rynku krajowym, na którym jesteśmy obecnie liczącym się graczem.

Dzisiaj wachlarz świadczonych przez nas usług obejmuje kompleksowe budownictwo przemysłowe oraz usługi w zakresie wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania nadmuchowego hal produkcyjnych, obiektów użyteczności publicznej, restauracji, klubów fitness, domów jednorodzinnych itp. Jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jesteśmy również  wykonawcą projektów EPC.

W celu zaspokojenia potrzeb coraz bardziej wymagającego rynku oraz zwiększenia niezawodności i elastyczności działania, w 2008 powstało przedsiębiorstwo produkcyjne VENTIGROS produkujące akcesoria i przewody wentylacyjne m.in.: kanały i kształtki, tłumiki, złączki, mufy, rury spiro, przepustnice, zasuwy, podpory, kolana, trójniki, skrzynki rozprężne, anemostaty nawiewne i wywiewne oraz oferujące usługi cięcia plazmowego. Obecnie posiadamy bardzo dobrze wyposażone zaplecze produkcyjne i warsztatowe oraz doskonale wyszkoloną załogę, systematycznie podnoszącą swoje kwalifikacje w kursach specjalistycznych i językowych. Pozwala nam to na zaoferowanie usług i produktów najwyższej jakości w przystępnych cenach.

W 2007 roku wdrożyliśmy systemy zarządzania jakością zgodnie z normami ISO 9001, a w 2009 system zarządzania BHP zgodnie z normą OHSAS 18001, zastąpionymi w roku normą ISO 45001.

Naszym cennym aktywem jest w pełni wyposażone centrum szkoleniowo-weryfikacyjne, gdzie doskonalimy umiejętności naszych dotychczasowych pracowników, jak również sprawdzamy tych, którzy chcą do nas dołączyć. Zatrudniając pracownika chcemy mieć pewność co do jego zaangażowania, umiejętności oraz predyspozycji na dane stanowisko. Oprócz specjalnie opracowanych procedur, dysponujemy modelami i konstrukcjami wykonanymi zgodnie z wymaganiami NORSOK. Ich jakość była wielokrotnie sprawdzana przez naszych norweskich kontrahentów i spotykała się z ich pełną aprobatą i uznaniem.

„Ventor – potencjał ludzkich możliwości”

to hasło stale towarzyszy naszej działalności.

Jesteśmy do Państwa ciągłej dyspozycji, przekonani że połączenie naszych umiejętności oraz Państwa potrzeb pozwoli nam wspólnie realizować nowe inwestycje.